do kasy suma: 0,00 zł
Poznaj najlepsze zioła na niskie libido: Huanarpo Macho i buzdyganek
Poznaj najlepsze zioła na niskie libido: Huanarpo Macho i buzdyganek

W telewizji i Internecie co chwilę pojawiają się reklamy preparatów zwiększających libido i sprawność seksualną mężczyzn. Na rynku można bez trudu znaleźć substancje, których producenci obiecują natychmiastowe i rewelacyjne efekty. Alternatywą mogą być dla nich naturalne sposoby zwiększenia libido. Pomogą w tym wyjątkowe zioła - buzdyganek lekarski i Huanarpo Macho, które powinny przyczynić się także do ogólnego wzmocnienia organizmu.

Buzdyganek - ziele cenione w Azji

Buzdyganek to roślina występująca na kilku kontynentach. Z rzadka można ją spotkać również w Polsce, gdzie jest jednak uznawana za efemerofit, czyli obcy gatunek, który przypadkowo został tutaj zawleczony. Łodyga buzdyganka może osiągać długość 30 centymetrów. Charakteryzują go również pierzaste liście, żółte kwiaty oraz owoce przypominające głowicę buzdygana - to właśnie temu elementowi roślina ta zawdzięcza swoją polską nazwę.

Jednak to nie wygląd ani walory estetyczne buzdyganka są powodem, dla których to ziele jest szczególnie cenne. A historia jego zastosowania jest długa, bo mieli po nie sięgać już medycy w starożytnej Grecji oraz krajach azjatyckich. Tam buzdygankowi przypisywano przede wszystkim działanie wzmacniające organizm oraz wzmagające męską potencję. Jako afrodyzjak był ceniony zwłaszcza w starożytnych Indiach.

Dziś buzdyganek również często poleca się mężczyznom, którzy chcą zwiększyć swoją sprawność seksualną oraz libido. Ma on wspomagać także działanie układu moczowego. Wskazuje się, że buzdyganek zawiera polifenole, indole i saponiny, które powstrzymują aktywność enzymów przetwarzających testosteron. Saponiny działają też przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Huanarpo Macho - niezwykła roślina z Peru

Mieszkańcy Peru nie znają zalet buzdyganka, który nie rośnie w tamtym regionie. Zamiast tego mężczyźni z Ameryki Łacińskiej wzmacniają ciało rośliną o nazwie Huanarpo Macho. To drzewo przypominające nieco krzew, które może osiągać aż 10 metrów wysokości, kwitnące czerwonymi kwiatami. Wywary przygotowywane z jego bulw miały szczególnie dobrze wpływać na potencję mężczyzn, ale nie tylko. Peruwiańskie plemiona używały tej rośliny również do walki z chorobami nerek, kaszlem oraz nadmierną nerwowością.

Obecnie także uważa się, że Huanarpo Macho dobrze wpływa na męskie libido oraz erekcję. Ma się tak dziać dzięki proantocyjanidynom, które można znaleźć w korzeniach i pędach tej rośliny. Ze względu na swoje właściwości, huanarpo macho bywa wręcz nazywane “peruwiańską viagrą”.

Buzdyganek lekarski i Huanarpo Macho - jak stosować?

Buzdyganek i Huanarpo Macho są dziś sprzedawane przede wszystkim w formie sproszkowanej. W przypadku tej pierwszej rośliny na rynku można znaleźć mielone owoce i ziele. By przekonać się o niezwykłych właściwościach buzdyganka, należy wymieszać łyżeczkę proszku w niewielkiej dawce wody i dopiero do uzyskanej w ten sposób pasty dolać większą ilość cieczy. Wywar z Huanarpo Macho uzyskamy, kiedy namoczymy łyżkę sproszkowanych bulw w litrze zimnej wody, a następnie przez kilka minut pogotujemy płyn.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl