do kasy suma: 0,00 zł
Dlaczego warto zdecydować się na oryginalne zioła z Peru?
Dlaczego warto zdecydować się na oryginalne zioła z Peru?

Ludzie od lat wykorzystują zioła, by radzić sobie z problemami zdrowotnymi. I choć pod koniec XX wieku w aptekach zaczęły królować preparaty, które nie mają nic wspólnego z naturą, dziś wiele osób wraca do tradycyjnych metod wspomagania organizmu. Na liście roślin o wyjątkowych właściwościach szczególne miejsce zajmują oryginalne zioła z Peru. Mieszkańcy Ameryki Południowej odkryli je już przed wiekami. Dzisiaj, dzięki ofercie herbaPeru, można korzystać z ich dobrodziejstw również w Polsce.

W jakich sytuacjach pomogą zioła peruwiańskie?

Peru to niezwykły kraj, który można podzielić na trzy główne obszary - wybrzeże Oceanu Spokojnego, góry oraz dżunglę. Między innymi z tego powodu te tereny porastają rośliny, których próżno szukać w innych częściach świata. Amazońska dżungla i zbocza Andów są środowiskiem, które nadaje peruwiańskim ziołom niezwykłych właściwości. Stwierdzono w nich występowanie wielu witamin i cennych mikroelementów - minerałów oraz aminokwasów. Są również szczególnie cenione za obecność antyoksydantów: to naturalne związki chemiczne, które pomagają chronić organizm przed nowotworami oraz spowalniają starzenie. Nic więc dziwnego, że rdzenni mieszkańcy Peru stosowali zioła w przypadku wielu problemów ze zdrowiem - anemii, raka czy zaburzeń z układem nerwowym, pokarmowym i moczowym.

Najbardziej niezwykłe zioła z Peru

Nadzwyczajne właściwości posiadają nawet peruwiańskie rośliny, po których niewielu spodziewałoby się czegoś spektakularnego. Tak jest na przykład z Maiz Morado, czyli fioletowo-purpurową odmianą kukurydzy. Obecnym w jej nasionach antocyjanom przypisuje się działanie przeciwzapalne. Ale to nie koniec - mają również obniżać ciśnienie krwi i pomagać w walce z cholesterolem oraz chorobami wywołanymi zbyt dużą zawartością tych substancji.

Dobrze wpływające na organizm fruktoglikosacharydy znajdziemy z kolei w kłączach Yaconu. Te substancje wspomagają pracę jelit i pomagają wchłaniać wapń, magnez czy fosfor. Tym samym zyskuje nie tylko układ pokarmowy, ale wzrasta też masa kostna. Yacon zawiera także fruktany, które można stosować jako naturalny prebiotyk.

Mieszkańcy Peru ziół używali również do pobudzenia i wzmocnienia organizmu. Najczęściej stosowali w tym celu korzeń maca, czyli pieprzycę peruwiańską. Zawiera on bowiem wiele węglowodanów i potrzebnych człowiekowi aminokwasów. Jest także dobrym źródłem białka oraz witamin A i C, które pomagają organizmowi wytwarzać komórki odpornościowe. Korzeń maca do dziś jest środkiem, który spożywają osoby szukającego łagodnego pobudzenia i pomocy w walce ze stresem. Jego liczne właściwości sprawiły, że współcześnie zalicza się go do kategorii superfoods.

Zioła z Peru dostępne w Polsce

Dziś zioła peruwiańskie dostępne są również w Polsce. Dzięki ofercie herbaPeru każdy może bez problemu zaopatrzyć się w oryginalne rośliny z Ameryki Południowej - czy to w formie kapsułek, czy to proszku powstającego ze zmielonych pędów lub korzeni. A to pozwala na sporządzanie wywarów, które od wieków pomagają naturalnie wzmocnić i oczyścić organizm, a także wspomóc go w walce z różnymi dolegliwościami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl