do kasy suma: 0,00 zł
Zioła z Peru - poznaj ich historię!
Zioła z Peru - poznaj ich historię!

Inkowie, którzy zamieszkiwali tereny Ameryki Południowej, leczyli ziołami wszystkie schorzenia i choroby. Świetnie znali się na roślinach prozdrowotnych i wykorzystywali je na sobie na co dzień. Dziś Amazonia nazywana jest apteką świata, ponieważ to właśnie stamtąd przywożone są najzdrowsze i najlepiej działające na ludzki organizm zioła. Dlaczego właśnie Amazonia, jaką historię mają za sobą zioła peruwiańskie, a także na które z nich warto zwrócić uwagę?

Puszcza Amazońska apteką świata

Lasy Amazonii są jednymi z najczystszych i najmniej naruszonych przez człowieka obszarów. Tereny te, wraz z pasmem Andów, są (pod względem geologicznym) najmłodszymi na Ziemi. Występująca tam gleba jest nieporównywalna z glebą w żadnym innym zakątku świata, a wyrastające z niej rośliny przewyższają mocą działania wszystkie inne. Peruwiańskie zioła rosną na wyżynach, gdzie ziemia jest bardzo wilgotna, ale zarazem dobrze nasłoneczniona. Tamtejsza gleba, nieskażona przez człowieka chemią czy pestycydami, bogata jest w różnego rodzaju minerały, a rośliny obfitują w cenne witaminy, aminokwasy i antyoksydanty. Posiadają, niewykorzystany do tej pory, potencjał do odtruwania naszego organizmu, dzięki czemu wspomagają działanie leków na wiele ciężkich chorób.

Peruwiańskie zioła

Na jakie peruwiańskie rośliny warto zwrócić uwagę?

Maca czarna

Indianie od wieków stosowali ją do poprawy libido, a także dodania sobie energii, a nawet przedłużenia życia. Pochodząca z Ameryki Południowej, pod względem swoich właściwości, przypomina azjatycki żeń szeń czy imbir. W swoim składzie posiada bardzo wiele witamin, steroli, a także białka aminokwasów i minerały. Sprawdzi się więc szczególnie w sytuacji gdy nasz organizm jest wyniszczony i niedożywiony. Może być świetnym dodatkiem dla leków na anemię. Wiele osób sięga po nią również przed egzaminami, ponieważ wspomaga koncentrację. Może być stosowana także przez sportowców, którzy potrzebują wzmocnienia organizmu.

Zioła manayupa

Manayupa również pochodzi z Ameryki Południowej i zajmuje ważne miejsce w tamtejszej medycynie. Wśród Inków była zielem oczyszczającym krew i usuwającym toksyny z organizmu. Miała jednak o wiele więcej zastosowań, a jej pradawna nazwa “runa mana yupana” oznacza „jej właściwości są niezliczone”. Obecnie na rynku wykorzystywane są głównie liście oraz łodyga manayupy. Zioła te mają działanie moczopędne, a więc i oczyszczające, dlatego najczęściej wykorzystywane są jako pomoc przy chorobach nerek i pęcherza. Mogą być stosowane także przez osoby narzekające na mdłości czy inne nieprzyjemne dolegliwości trawienne. Ten konkretny rodzaj peruwiańskich ziół nie jest natomiast zalecany niskociśnieniowcom oraz kobietom w ciąży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl