do kasy suma: 0,00 zł
Nudności i wzdęcia – jak sobie z nimi poradzić? Rekomendujemy korzeń galangalu
korzeń galangalu

Wzdęcia to bardzo częsta dolegliwość, która wynika z nadmiaru gazów, zgromadzonych w przewodzie pokarmowym. Nudności z kolei mogą być spowodowane innymi czynnikami, jednak jednym z głównych powodów są problemy z trawieniem i pracą żołądka oraz jelit. Jak radzić sobie z tymi problemami? Jak im zapobiegać? Jak naturalnie wspomóc proces trawienny, aby uniknąć tych niekomfortowych sytuacji? Podpowiadamy! 

Przyczyny wzdęć

Zwiększenie ilości gazów, które zgromadziły się w jelitach najczęściej spowodowane jest:

  • piciem napojów gazowanych, w których zawarty jest dwutlenek węgla;
  • spożywaniem pokarmów z dużą zawartością cukru, który przyspiesza fermentację, a ta zwiększa produkcję gazów;
  • jedzeniem gazotwórczych produktów, takich jak fasola czy groch;
  • zwiększonym połykaniem powietrza, które ma miejsce w przypadku częstego żucia gumy, palenia papierosów, a nawet mówienia w trakcie jedzenia;
  • zbyt szybkim spożywaniem posiłku i odgryzaniem za dużych kawałków, a następnie połykaniem ich w całości.

Nudności odczuwane są z kolei w przypadkach zatrucia pokarmowego, zdarza się, że są one efektem złej pracy żołądka i jelit, co objawia się między innymi bólem brzucha.

Naturalne wspomaganie - mięta, koper włoski, korzeń galangalu 

W przypadku wzdęć oraz nudności spowodowanych niepoprawną pracą przewodu pokarmowego, nie trzeba od razu udawać się do lekarza lub apteki, aby zakupić medykamenty. Często również personel medyczny zachęci nas, aby w naturalny sposób wspomagać trawienie i zaproponują któreś ze znanych rozwiązań. Należy do nich spożywanie mięty lub kopru włoskiego w różnych postaciach, najczęściej herbaty lub naparów - forma płynna jest lepiej i szybciej przyjmowana przez organizm. Coraz częściej sięgamy także znany z Dalekiego Wschodu korzeń galangal.

Korzeń galangal - co to jest?

Korzeń galangalu, w Tajlandii nazywany Kha, a w Indonezji - Laos, to kłącza czterech roślin. Można go spotkać w ciepłym klimacie na całym świecie - Afryce, Ameryce, ale kojarzony jest głównie z Azją, jest tam bowiem wykorzystywany nie tylko w medycynie naturalnej, ale także jako przyprawa. Korzeń galangal, choć pochodzi z rodziny imbirowatych i jest bardzo podobny do imbiru, zwłaszcza na pierwszy rzut oka, smak ma inny. Korzeń galangalu jest zdecydowanie bardziej pieprzny i gorzkawy od swojego brata, który na dobre zadomowił się już w polskiej kuchni.

Korzeń galangalu na pracę układu pokarmowego

Podobnie jak imbir znacząco wspomaga trawienie. Pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego, dlatego trawienie jest bardziej efektywne, a nudności związane z niepoprawnym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego powinny ustąpić. Działa także rozkurczowo - pomoże nam to pozbyć się nieprzyjemnego uczucia wzdęcia brzucha.

Co jeszcze da nam korzeń galangalu?

Badania przeprowadzone na zwierzętach pokazały, że galangina, czyli związek występujący w roślinie, ma właściwości antyoksydacyjne i odchudzające. Może także obniżać poziom cholesterolu oraz cukru we krwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl